Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #14522, Měl jsem doma stovky tisíc korun

Měl jsem doma stovky tisíc korun, Běžný účet

J

Dobrý den, na začátku pandemie jsem postupně ze svého účtu vybral stovky tisíc kvůli finanční rezervě. Tyto finance jsem nakonec nepotřeboval použít. Pokud bych udělal vklad touto hotovostí bankomatem zpět na svůj účet, může se stát, že se o mě nějaká instituce začne zajímat z důvodu podezření např. z praní špinavých peněz? Jakým způsobem je možné toto řešit (předejít), nebo doložit, že se jedná o můj majetek? Musí se takovýto typ transferu uvádět v daňovém přiznání (i když se vlastně nejedná o příjem)? Děkuji

Běžný účet bez poplatků je zde!

Dobrý den,

vklad hotovosti na účet se v daňovém přiznání neuvádí (předmětem daňového přiznání jsou zdanitelné příjmy). Banka může takovéto operace vyhodnotit jako nestandardní a možná Vás požádá o vysvětlení. Pro příště důrazně nedoporučuji takto vybírat hotovost. K čemu by Vám bylo dobré mít doma stovky tisíc korun? Pouze riskujete jejich zničení živelnou katastrofou (požár, vytopení vodou, atd.) nebo krádež. 

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Kapesné pro děti: Kdy s ním začít a kolik peněz dětem dávat?

Kapesné pro děti: Kdy s ním začít a kolik peněz dětem dávat?

20.9.2021, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Naučte děti hospodařit díky kapesnému. Mladším dětem stačí prasátko, pro větší se hodí dětský účet. Poradíme, kdy s kapesným začít a kolik peněz dávat.

Stavební spoření pro děti: Nabízí výhodnější podmínky i složitější ukončení

Stavební spoření pro děti: Nabízí výhodnější podmínky i složitější ukončení

19.9.2021, Spoření, Autor: Jan Budín

Jak pomoci dětem se startem do života? Přece pomocí stavebního spoření. Podobně uvažuje řada lidí. Stavebko totiž přináší ze všech spořicích produktů nejlepší zhodnocení. Má ale svá specifika – a o stavebním spoření pro děti to platí dvojnásob.

Výpočet bonity? Roli hrají příjmy, výdaje i vaše pohlaví

Výpočet bonity? Roli hrají příjmy, výdaje i vaše pohlaví

15.9.2021, Hypotéka, Autor: Luboš Gregor

Dá mi banka hypotéku, jakou potřebuji? Nebo odejdu s prázdnou? To jsou otázky, kterou řeší každý žadatel o hypoteční úvěr. O tom, jaká bude odpověď, rozhoduje několik faktorů. A jedním z nejdůležitějších je vaše bonita. Proto vám řekneme, co tento pojem znamená a z čeho výpočet bonity vychází.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

PV

#15415, Pronájme bezpečnostní schránky, Banka, 23.9.2021

Dobry den, prosím pěkně, disponuje pobočka ČNB Ostrava bezpečnostní schránkou pro fyzické osoby? Nikde nemohu najít, zdali Ostrava tímto disponuje a jaké má podmínky nájmu.

Dobrý den, centrální banka (ČNB) neposkytuje běžné bankovní služby retailové ani korporátní klientele (bezpečnostní schránky fyzickým osobám nenabízí). 

RF

#15414, Insolvence, Exekuce a insolvence, 23.9.2021

Dobrý den, jsem 51 měsíců v insolvenci. Chtěl bych insolvenci předčasně doplatit. Správce k částce co mi zbývá doplatit do 100% připočítává 4% a DPH jako odměnu. Na můj dotaz co to je za odměnu mi odpověděl, že je to odměna za mimořádnou splátku nad rámec měsíční splátky. Má na to nárok?

Dobrý den, ano, ins. správce má nárok na odměnu 4% (+DPH) za dosažení vyššího výtěžku tzv. jinými cestami (pro zpeněžení majetku platí jiné tarify).

TS

#15413, Insolvence, Exekuce a insolvence, 23.9.2021

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda je možné po schválení insolvence zažádat o fixní splátku, která by byla vyšší než je částka, kterou mi srážejí ze mzdy. Mám pracovní nabídku, kde bych vydělával více, ale musel bych pracovat na IČ. Děkuji za odpověď.

Dobrý den, podnikatelům se vždy stanovuje fixní výše splátek na základě očekávaných obratů (technicky není možné počítat srážky stejnou cestou jako ze mzdy v případě zaměstnání). Změnu oznamte ins. správci a domluvte se na fixní výši splátek. 

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 15 400 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR