Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #14522, Měl jsem doma stovky tisíc korun

Měl jsem doma stovky tisíc korun, Běžný účet

9.6.2021 Běžný účet

Dobrý den, na začátku pandemie jsem postupně ze svého účtu vybral stovky tisíc kvůli finanční rezervě. Tyto finance jsem nakonec nepotřeboval použít. Pokud bych udělal vklad touto hotovostí bankomatem zpět na svůj účet, může se stát, že se o mě nějaká instituce začne zajímat z důvodu podezření např. z praní špinavých peněz? Jakým způsobem je možné toto řešit (předejít), nebo doložit, že se jedná o můj majetek? Musí se takovýto typ transferu uvádět v daňovém přiznání (i když se vlastně nejedná o příjem)? Děkuji

Dobrý den,

vklad hotovosti na účet se v daňovém přiznání neuvádí (předmětem daňového přiznání jsou zdanitelné příjmy). Banka může takovéto operace vyhodnotit jako nestandardní a možná Vás požádá o vysvětlení. Pro příště důrazně nedoporučuji takto vybírat hotovost. K čemu by Vám bylo dobré mít doma stovky tisíc korun? Pouze riskujete jejich zničení živelnou katastrofou (požár, vytopení vodou, atd.) nebo krádež.