Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #12172, Měla jsem peníze uložené na cizím účtu

Měla jsem peníze uložené na cizím účtu, Běžný účet

21.12.2020 Běžný účet

Dobrý den, vzhledem k tomu, že druh měl dluh na finančáku (před 15ti lety), jsme si nemohli založit vlastní bankovní účet. Účet nám založila jeho dcera, kam se posílal plat. Před 14 dny druh zemřel. Dcera vše ihned převedla na svůj vlastní účet. Já zůstala bez prostředků. Mám pouze jeden výpis v PC, kdy jsem se dcery ptala, kolik na účtu je. Zůstala jsem bez finančních prostředků. Ano nepatřila jsem do rodiny, ač jsem s ním 15 let žila. Lze to nějak obhájit? Jedná se cca o 65 000 Kč. Dcera prý z toho chce zaplatit pohřeb. Prosím, můžete mi poradit? Jsem bez finančních prostředků, nepobírám důchod a asi budu od nového roku mít i existenční problémy. Děkuji

Dobrý den,

nejen z těchto důvodů důrazně doporučujeme mít vždy své peníze na svém účtu. Jaké peníze byly na účtu dcery vašeho druha - Vaše nebo jeho? Jeho peníze jsou předmětem dědického řízení (nebyla-li sepsána závěť, pak se bude dědit dle zákona a peníze připadnou jeho dětem). Pokud byly na účtu Vaše peníze, které Vám dcera druha odmítá vydat, můžete se svých práv domáhat soudní cestou (žalovat dceru druha pro bezdůvodné obohacení se). Nicméně důkazní břemeno bude na vaší straně (budete muset vše prokázat).