Mohu mít 2 hypotéky?, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, mám překlenovací úvěr ze stavebního spoření s fixací na 5 let. Nyní uběhly 4 roky. Je možné si vzít druhou hypotéku na byt (obě hypotéky by se vlezly do 80% ceny bytu) a tím tento překlenovací úvěr splatit? Důvod je jednoduchý. Úrok na překlenovacím úvěru je 4,5%, hypotéka je do 2%. Děkuji předem

Dobrý den,

ano, toto možné je a dávalo by to smysl z důvodu značné úspory na úrocích. Dražší překlenovací úvěr se používá dočasně jako nouzové řešení v situacích, kdy dlužník nemůže ručit nemovitostí. Jednou nemovitostí můžete ručit za úvěry pouze u jedné banky, tedy obě hypotéky budou muset být u stejné banky.