Mohu spojit dva byty?, Reality

Sjednejte si hypotéku online
3.10.2021 Reality

Dobrý den, řeším tuto situaci. Vlastním dva sousedící byty a chtěl bych je propojit v jeden velký byt. Na  první byt mám hypotéku pro mladé od státního fondu na podporu investic, který má na byt zástavní právo v prvním pořadí. Druhý byt je na komerční hypotéku, rovněž se zástavním právem v prvním pořadí ve prospěch banky. Jak se dá tahle situace řešit? Můžu mezi byty probourat dveře? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

v tomto případě nebude možné byty sjednotit v jeden celek z právního hlediska (katastr, změna prohlášení vlastníka). I tak byste ale mohl byty fyzicky propojit, umožní-li to z technického hlediska místní poměry (zásah do nosných konstrukcí, stavební povolení, souhlas SVJ, atd.)