Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #12013, Musím bance hlásit kdo v bytě bydlí?

Musím bance hlásit kdo v bytě bydlí?, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, mám hypotéku na dům. Ráda bych se zeptala, když si budu chtít do domu nastěhovat rodiče s mým postiženým bratrem, který by po smrti rodičů zůstal se mnou v domě aby nemusel do ústavu. Musím to hlásit hypoteční bance nebo je jedno koho si do domu nastěhuji? Děkuji za odpověď

Dobrý den,

toto ani jiné záležitosti (např. rekonstrukce) bance hlásit nemusíte. RD je ve vašem osobním vlastnictví a může ho obývat s vaším souhlasem kdokoliv. U nemovitosti v zástavě za hypotéku je jediným omezením zapsané věcné břemeno banky "zástavní právo" (a občas se také zapisuje "zákaz zatížení a zcizení", které znemožňuje změnu vlastníka nemovitosti bez souhlasu banky).