Musím splácet hypotéku?, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, rozcházíme se s přítelkyní, se kterou máme napůl dům na hypotéku a budeme ho asi chtít prodat a odstěhovat se. Chtěl bych se zeptat, jak je to se splácením stávající hypotéky, když bychom dům chtěli prodat. Musím hypo splácet dokud nebude dům prodaný? Protože bych se chtěl odstěhovat asi co nejdříve, ale splácet úvěr a pronájem bytu bych nezvládl. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

hypotéku je třeba splácet až do momentu předčasného splacení (po prodeji nemovitosti a vyplacení peněz z notářské úschovy). Nemáte-li na nájem a splátky hypo, doporučuji v RD nadále bydlet a případně se odstěhovat až po prodeji. Taktéž byste mohl banku požádat o odklad splátek, ale to by se neobešlo bez negativního záznamu v rejstříku dlužníků, čemuž se chcete vyhnout.