Banky.cz Bankovní poradna zdarma Osobní a rodinné finance #9889, Může OSVČ na rodičovské žádat o COVID-19 dotaci?

Může OSVČ na rodičovské žádat o COVID-19 dotaci?, Osobní a rodinné finance

Dobry den, jsem v insolvenci a prave na rodicovské dovolene. OSVC mam aktivni (tento rok jsem ale nepodavala danove priznani, nebylo co) a nevim, zda muzu pozadat o prispevek pro OSVC. Aby se nestalo, ze jsem byla doma s rocni dcerou a 5 letym synem ze nemam narok. Nevite jak je to v tomto pripade?

Dobrý den,

dotace pro OSVČ (25 000 Kč) je určena pouze pro aktivně podnikající OSVČ, kteří byli poškozeni vlivem koronaviru (museli zavřít provozovnu, snížily se jim tržby, atd.) - nestačí jen mít aktivní živnostenský list. Jste-li doma s dětmi na rodičovské a nepodnikáte (ani nepodáváte daňové přiznání z důvodu nulových příjmů), vaše podnikatelská činnost koronavirem poškozena nebyla a na dotaci nárok nemáte.