Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #3907, Můžu známému půjčit svůj účet?

Můžu známému půjčit svůj účet?, Exekuce a insolvence

Mam insolvenci,  ktera mi bezi necely rok a vse je v poradku. Mam mensi dotaz. Mam druhy ucet, ktery nepouzivam. Muzu ten druhy ucet dat nekomu jinemu, i kdyz je na me jmeno? To znamena, ze by mu tam chodila vyplata atd.

Dobrý den,

svůj účet někomu dalšímu teoreticky půjčit můžete, nicméně já to důrazně nedoporučuji - vystavil byste se nemalým rizikům. Pokud je Váš známý, kterému chcete účet půjčit, v exekuci, pak je možné, že exekutor nechá obstavit i Váš účet (Vy byste pak platil poplatky bance za aktivity exekutora a musel řešit odblokování účtu přes vylučovací žalobu u soudu). Váš známý by také účet mohl přečerpat do mínusu a skončil byste s dalším dluhem, což by mohlo výrazně ovlivnit průběh Vaší doposud úspěšné insolvence. Toto se nevyplatí riskovat za žádných okolností.