Banky.cz Bankovní poradna zdarma Reality #8332, Nákup nemovitosti přes RK, provize a hypotéka

Nákup nemovitosti přes RK, provize a hypotéka, Reality

Sjednejte si hypotéku online
20.12.2019 Reality

Dobrý den, chtěl bych vysvětlit nákup nemovitosti přes realitní kancelář pomocí hypotéky. Nerozumím jakou roli hraje rezervační poplatek RK k hypotéce. Uvedu příklad: Nemovitost stojí 5 mil. Kč, vlastní zdroje 1 mil. Kč, Realitní kancelář chce udělat rezervační smlouvu, kde chce složit zálohu 5% z ceny nemovitosti, tedy 250 000 Kč. Chápu správně, že když půjdu žádat banku o hypotéku, tak mám k dispozici pouze 750 000 Kč a ne celý milion? Nebo banka počítá s tím, že mám k dispozici celý milion? Děkuji, Marek

Dobrý den,

banka Vám může půjčit na hypotéku max. 90% z hodnoty nemovitosti (pro lepší úrok max. 80%). Cena nemovitosti = hodnota nemovitosti + provize RK. Provize RK bývá ve výši rezervačního poplatku. Za úvěr 4 mil. Kč budete ručit nemovitostí v hodnotě 4,75 mil. Kč, LTV 84%. Pro lepší úrok (do 80% LTV) tak budete pravděpodobně potřebovat další vlastní zdroje.