Návštěva lékaře, Osobní a rodinné finance

Dobrý den, měla bych dotaz ohledně platnosti propustky k lékaři. Pokud pracuji na 12ti hodinové pracovní směně a jdu k lékaři, na jak dlouho dobu mi propustka platí a omlouvá mě tak z práce? V zaměstnání nám totiž tvrdí, že je jen na 4 hodiny a ne na dobu nezbytně nutnou. Tzn., že se musíme pak do zaměstnání po 4 hodinách opět vrátit, i když jsme například absolvovali ošetření, které nám nedovoluje vykonávat práci ten den dále. Například obstřik kolene /nebo tzv. vytahování vody z něj atd./? Jak to tedy je? Nebo prý musíme mít dvě razítka od různých lékařů, abychom měli omluvenou 8 hodinovou pracovní směnu, to nám taky tvrdí. Díky.

Dobrý den,

placený čas strávený návštěvou lékaře se poskytuje na dobu nezbytně nutnou, obvykle do 4 hod. Pokud Vás návštěva lékaře učiní práce neschopnou, měl by Vám lékař vystavit neschopenku a měla byste nastoupit na nemocenskou.