Jak vyřešit nedoplatky po konsolidaci úvěrů a nespokojenost s bankou?

Nejlevnější půjčka od Zonky
24.7.2018 Půjčka

Dobrý den, konsolidoval jsem úvěry u své banky. Jednalo se o bankovní i nebankovní úvěry, které jsem si nabral z důvodu rekonstrukce bytu, která se oproti původnímu plánu stále prodražovala. Ne záměrně, bylo potřeba udělat více věcí než jsem počítal. Byt je papírově psán na rodiče, ale bydlím v něm já a je jakoby můj. Celková výše konsolidace byla 360 000 Kč, banka nabízela 399 000 Kč, ale to mi v tu chvíli přišlo zbytečné. Peníze navíc jsem hned použil na chybějící zařízení a platbu posledních faktury. Bance jsem poskytl veškeré info a smlouvy. Cca po týdnu mi to nedalo a kontaktoval jsem společnosti, zdá mám vše splacené a byl jsem nemile překvapen, když mi sdělili ze mám nedoplatky zhruba ještě 25 000 Kč. Okamžitě jsem kontaktoval banku, na schůzce jsem volali a paní bankéřka to s nimi řešila, nicméně neúspěšně. Teď jsem tam více než doma, paní se stále snaží něco vymyslet, ale přijde mi, ze už je to spíš zoufalá snaha. Nevíte co s tím?

Dobrý den,

nebankovní půjčky jsou velmi rizikové. Mnoho jejich poskytovatelů je neseriózních a mimo vysokého úroku v řádech desítek až tisíců procent účtují další skryté poplatky. Je třeba důkladně prostudovat smlouvy o úvěru a zjistit, na co přesně mají nebankovní poskytovatelé půjček nárok (je-li doplatek 25 000 Kč oprávněný).