Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #6152, Nebankovní půjčka a záznam v registrech

Nebankovní půjčka a záznam v registrech, Půjčka

J

Pokračování dotazu č. 6145: Dobrý den, děkuji vám za odpověď ohledně dotazu na nevyžádaný telemarketining, ale mam prosbu a dotaz. Bohužel před Vánocemi jsem si půjčil u již zmiňovaných společností, jednou splatil, ale po té znovu otevřel u nich tzv. účet, byla to chyba, kterou splatím nejspíše tento měsíc a poté již nikdy víc. Byly to mé první půjčky a nebyl jsem v zamestnani ani tri mesice proto jsem nezkusil půjčku u své banky, jenze jsem mel i zadost v cofidis, nastesti mi ji zamitli, opravdu nastesti a jsem za to rád, nikdy bych takovou chybu jiz neudelal, ale stalo se mi, ze jsem ted zazadal o uver u me banky abych rychleji splatil tyhle mikropujcky, no stalo se ti ze mi zadost zamitli s tim, ze mám negativní zapis v brki a nrki registru, doufam ze to je "pouze" tim ,ze mam uvery u těchto dvou spolecnosti. No nevadí mi ze zadost zamitli, opet je to pro me plus, jelikož nastala situace ,ze mohu splatit tyhle uvery aniz bych si bral půjčky a pouceni je takove ,ze jiz zadnou půjčku neotevírat. Nikdy jsem jinou půjčku nemel, no jenze spise mě zarazi to ,ze mě otravuji nebankovky a fyzicke osoby co nabizeji uvery, nevim jak ke mne prisly ,nejspis tim ze jsem zadal souhlas aby mi volali z telemarketinguu cofidisu, ale ja myslel ze je to pouze pro ne, nebo davaji info o mém cisle i jinym spolecnostem? Dostal sem celkem strach, ze mi volaji tyhle spolecnosti,tak sem se radeji podival ,ikdyz za to zaplatil, vypis ze solus, nastesti ani jeden záznam. Myslite ze se jen jedna o paranoidni domněnku, ze si na me někdo vzal uver ,když nejsem v solusu? zneklidnila mě info z banky ze mam negativni zapis v brki a nrki a ted i kvůli tomu jak mi volaji nezname spolecnosti ohledne uveru. Mohu byt tedy v klidu, když tohle vse tento mesic splatim a nebudu si nikde nic brat? Dekuji za vas cas i odpověď.

Hledáte půjčku? Zde najdete tu nejlepší!

Dobrý den,

do BRKI/NRKI se zapisuje už jen samotná informace o tom, že máte úvěr. Záznam v registrech tak nutně nemusí být negativní, může být i pozitivní (když řádně splácíte) či neutrální (že máte půjčky). Půjčky co nejdříve doplaťte a již nikdy více si takto nepůjčujte. Ideální je si nepůjčovat na spotřebu a běžné výdaje ani u bank. Doporučuji náš článek Půjčujeme si odpovědně.

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

18 000 lidí letos změní poskytovatele hypotéky. Refinancováním ušetří tisíce korun ročně

18 000 lidí letos změní poskytovatele hypotéky. Refinancováním ušetří tisíce korun ročně

20.5.2019, Hypotéka, Autor: Luboš Gregor

Téměř 150 tisíc. Tolik je v České republice hypoték, kterým letos končí fixace. Znamená to jediné – jejich držitelé si mohou vybrat jinou banku a získat tak mnohdy lepší úrok. Podle odborníků to ale udělá jen zlomek z nich.

Růst úrokových sazeb: Polepší si střadatelé, zdraží úvěry

Růst úrokových sazeb: Polepší si střadatelé, zdraží úvěry

15.5.2019, Banka, Autor: Petr Jermář

2T Repo dosáhla poprvé od roku 2008 úrovně 2%. Dobrá zpráva pro střadatele, horší pro zájemce o úvěr. Jak se bude dále vyvíjet cena peněz? A jakou fixaci zvolit u hypotéky?

Kreditní karty – velké porovnání květen 2019

Kreditní karty – velké porovnání květen 2019

6.5.2019, Půjčka, Autor: Pavel Strašák

Preferujete nižší úrok, nulové poplatky za vedení karty nebo odměny za provedené platby? Redakce Banky.cz Vám přináší velké porovnání kreditních karet.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

I

#6625, Může matce s dítětem exekutor obstavit účet?, Exekuce a insolvence, 24.5.2019

Dobrý den, prvně mi přišla výplata na vkladení knížku a na poště jsem nemohla vybrat, prý exekuce. Na hlavní pobočce jsem jen odevzdala vkladení knížku, prý ke kontrole. Teď se synem jsem úplně bez prostředků. Jak zjistím, kdo mi obstavil účet, abych se mohla s nimi domluvit? A mohou mi sebrat celou výplatu, když jsem matka sama se synem a teď nemohu ani zaplatit byt a popkatky? Děkuji

Dobrý den, dluhy musí platit každý. I matka samoživitelka, nezaměstnaný, senior či invalidní důchodce. Při blokaci účtu z důvodu exekuce máte nárok na jednorázovou výplatu dvojnásobku životního minima (máte-li na účtu dostatek peněz) - tyto peníze Vám pomohou uhradit nejnutnější výdaje. Dále Vám bude pravděpodobně uvalena exekuce na mzdu, ze které Vám bude zůstávat pouze tzv. nezabavitelné minimum (přesná výše závisí na počtu vyživovaných osob, výši Vaší výplaty a typu pohledávek - přednostní/nepřednostní).  Před obstavením účtu jste byla určitě vyzvána k uhrazení dluhu. Následovalo soudní řízení, které posvětilo exekuční vymáhání. Teď už je na domluvu pozdě. Exekutor Vám obstaví vše až na nezabavitelné minimum tak, aby došlo k co nejrychlejší úhradě Vašich dluhů (exekutor Vás bude brzy kontaktovat).

JS

#6624, Daň z příjmu a prodej nemovitosti, Daně, 24.5.2019

Dobrý den, mám dotaz ohledně daně z příjmu při prodeji nemovitosti. Byt se kupoval v roce 2010 do spoluvlastnického podílu já jsem měla 2/3, přítel 1/3. Po rozchodu mi byla 1/3 po finančním vyrovnání darována (v katastru zapsáno 30.1.2018). V bytě jsem bydlela od roku 2010 -2016. Stále tam platím nájem, energie atd. Nyní byt prodávám. Budu muset z darované 1/3 platit daň? Děkuji za odpověď

Dobrý den, je to velmi neobvyklá situace, ale protože jste 1/3 bytu vlastnila do dnešního dne pouze necelý rok a půl, daň z příjmu ve výši 15% platit budete (daň se platí jen ze zisku - rozdíl mezi nabývací a prodejní cenou). Pokud byste s prodejem posečkala do 30/1/2020, splnila byste podmínku pro osvobození od placení daně (trvalé bydliště v prodávané nemovitosti min. 2 roky).

#6623, Papírový výpis, Běžný účet, 24.5.2019

Dobrý den, můj muž má běžný účet u České spořitelny, se kterou není spokojený. Chtěl by založit účet u jiné banky. Je ale starší člověk a nemá přístup k elektronickému bankovnictví, ani by to s tím neuměl. Můžete mi poradit nějakou solidní banku, která ještě posílá papírové měsíční výpisy? Děkuji za odpověď.

Dobrý den, papírové výpisy z účtu má v nabídce většina bank, ovšem za úplatu (obvykle cca 30-50 Kč měsíčně). Doporučuji Fio banku, která má poměrně širokou pobočkovou síť a hotovostní pobočky. Vedení účtu je zdarma a bez podmínek.

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 6600 přehledně členěných dotazů


Rychlé odkazy

Banky v ČR