Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #6152, Nebankovní půjčka a záznam v registrech

Nebankovní půjčka a záznam v registrech, Půjčka

J

Pokračování dotazu č. 6145: Dobrý den, děkuji vám za odpověď ohledně dotazu na nevyžádaný telemarketining, ale mam prosbu a dotaz. Bohužel před Vánocemi jsem si půjčil u již zmiňovaných společností, jednou splatil, ale po té znovu otevřel u nich tzv. účet, byla to chyba, kterou splatím nejspíše tento měsíc a poté již nikdy víc. Byly to mé první půjčky a nebyl jsem v zamestnani ani tri mesice proto jsem nezkusil půjčku u své banky, jenze jsem mel i zadost v cofidis, nastesti mi ji zamitli, opravdu nastesti a jsem za to rád, nikdy bych takovou chybu jiz neudelal, ale stalo se mi, ze jsem ted zazadal o uver u me banky abych rychleji splatil tyhle mikropujcky, no stalo se ti ze mi zadost zamitli s tim, ze mám negativní zapis v brki a nrki registru, doufam ze to je "pouze" tim ,ze mam uvery u těchto dvou spolecnosti. No nevadí mi ze zadost zamitli, opet je to pro me plus, jelikož nastala situace ,ze mohu splatit tyhle uvery aniz bych si bral půjčky a pouceni je takove ,ze jiz zadnou půjčku neotevírat. Nikdy jsem jinou půjčku nemel, no jenze spise mě zarazi to ,ze mě otravuji nebankovky a fyzicke osoby co nabizeji uvery, nevim jak ke mne prisly ,nejspis tim ze jsem zadal souhlas aby mi volali z telemarketinguu cofidisu, ale ja myslel ze je to pouze pro ne, nebo davaji info o mém cisle i jinym spolecnostem? Dostal sem celkem strach, ze mi volaji tyhle spolecnosti,tak sem se radeji podival ,ikdyz za to zaplatil, vypis ze solus, nastesti ani jeden záznam. Myslite ze se jen jedna o paranoidni domněnku, ze si na me někdo vzal uver ,když nejsem v solusu? zneklidnila mě info z banky ze mam negativni zapis v brki a nrki a ted i kvůli tomu jak mi volaji nezname spolecnosti ohledne uveru. Mohu byt tedy v klidu, když tohle vse tento mesic splatim a nebudu si nikde nic brat? Dekuji za vas cas i odpověď.

Hledáte půjčku? Zde najdete tu nejlepší!

Dobrý den,

do BRKI/NRKI se zapisuje už jen samotná informace o tom, že máte úvěr. Záznam v registrech tak nutně nemusí být negativní, může být i pozitivní (když řádně splácíte) či neutrální (že máte půjčky). Půjčky co nejdříve doplaťte a již nikdy více si takto nepůjčujte. Ideální je si nepůjčovat na spotřebu a běžné výdaje ani u bank. Doporučuji náš článek Půjčujeme si odpovědně.

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Penzijní spoření – výnosy 2018

Penzijní spoření – výnosy 2018

18.3.2019, Spoření, Autor: Petr Jermář

Po letech tučných zisků dynamických fondů zasáhla letos klienty studená sprcha v podobě záporných výnosů. Kladné nuly dosáhly pouze dva konzervativní fondy. Jak hospodařil váš penzijní fond?

Velké porovnání hypoték – březen 2019

Velké porovnání hypoték – březen 2019

6.3.2019, Hypotéka, Autor: Pavel Strašák

Po dlouhém období zdražování hypoték přišlo koncem února první zlevnění. Některé banky snížily sazby pouze kosmeticky, jiné až o 0,4%. Kam pro nejvýhodnější hypotéku?

Nebankovní půjčky už dávno nejsou tabu

Nebankovní půjčky už dávno nejsou tabu

1.3.2019, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Doby, kdy se lidé dívali na nebankovní poskytovatele půjček přes prsty, jsou už dávno pryč. Nemůžeme říct, že se nemáte čeho obávat. Stále se najdou tací, kteří se vám budou snažit zatajit různé poplatky, a především se vždycky můžete přivést do problémů vlastní neschopností splácet. 

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

M

#6249, Účet na mé jméno, Banka, 19.3.2019

Dobrý den, jak zjistit, zda si někdo na mě neotevřel účet bez mého svolení? Děkuji

Dobrý den, zeptejte se všech bank, zdali u nich nemáte veden na své jméno jakýkoliv produkt. Pokud Vám nebyl odcizen OP (a případně druhý doklad totožnosti, např. řidičský průkaz), nikdo si na Vás účet otevřít nemohl.  

OK

#6248, Hospodaření SVJ, Reality, 19.3.2019

 Dobrý den, bydlím v domě SVJ. Máme předsedu, který dělá i účetnictví. Máme transparentní účet. Vzhledem k tomu, že nemám důvěru k panu účetnímu, kontroluji často účet. Na transparentním účtě ale došlo ke změnám. Vždy byla označena platba pověřený vlastník a odměna. Najednou se na účtě zpětně objevilo i jméno manželky pověřeného vlastníka, která není ani pověřený vlastník ani předseda. Nikdy jí nikdo nezvolil. Z účtu zmizelo již 300 000 Kč na neznámý účel. Došlo k nabourání do stránek a změně informací dle § 230. Banku Raiffeisenbank jsem o této změně informovala a předala listinné materiály ohledně změn a zažádala jsem o zablokování účtu. Pracovnice banky mi nesdělila, jakou dobu má banka na zablokování účtu. Děkuji za odpověď. 

Dobrý den, máte-li pocit, že někdo vyvádí peníze z účtu SVJ, podejte trestní oznámení na Policii ČR. Banky Vám s tímto nepomohou, neb samy nemohou rozhodovat o oprávněnosti plateb (to musí vždy vyšetřit Policie ČR).

H

#6247, Pobočky Hello Bank, Banka, 19.3.2019

Najdu v České Lípě Hello bank? A kde? Děkuji

Dobrý den, Hello Bank má pobočky pouze v Praze, Brně a Ostravě. Účet si však můžete založit plně online, takže se obejdete bez návštěvy pobočky.

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 6100 přehledně členěných dotazů


Rychlé odkazy

Banky v ČR