Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #20277, Nebankovní půjčka pro seniory

Nebankovní půjčka pro seniory, Půjčka

Nejlevnější půjčka od Zonky
7.1.2023 Půjčka

Dobrý den, chtěla bych se Vás zeptat a také si nechat poradit. Můj otec je v nemocnici - dlouhodobě, já jsem za něj teď převzala veškerou jeho agentu a tedy i půjčky, které má. Ke svému zděšení jsem zjistila, že má u Providentu dvě půjčky, jednu ve výši 30 000 Kč - uhradit má však 66 669 Kč a druhou ve výši 40 000 Kč uhradit má 78 990 Kč. Důchod má kolem 16 000 Kč. Udivuje mě, že mu tyto půjčky schválili. Není to už za hranicí zákona a zneužití staré osoby? Když jsem se na to ptala obchodního zástupce Providentu, odpověděla, že důchodcům půjčí, jelikož mají stálý příjem - důchod a nemusí se ničím prokazovat. Tedy nemusí prokazovat, zda mají i jiné půjčky apod. Mají na to právo? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

dle Zákona o spotřebitelském úvěru se musí každý věřitel (včetně nebankovních poskytovatelů úvěrů) přesvědčit, že dlužník bude schopen poskytnutý úvěr splácet. Kontroluje se příjem žadatele, závazky u jiných společností a další záležitosti. Jak vysoké jsou měsíční splátky poskytnutých úvěrů? Pokud by byla výše splátek nepřiměřená výši důchodu, mohli byste se domáhat soudní cestou zneplatnění úvěrové smlouvy.