Jak vybrat banku s nejvýhodnějšími poplatky a úroky?

1.9.2017 Běžný účet

Dobrý den, zvažuji změnu banky. Jsem u ERA, kde mám jejich studentský tarif, který mi bude brzy končit a budu muset přejít na jiný produkt. Využívám hlavně internetbanking, platby kartou (+ platby kartou online (ČR + zahraničí)), spořící účet a také, aby mohla účet používat druhá osoba. Jaká bude podle Vás nejlepší volba banky co se týče poplatků, úroků apod. Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

volte Equa bank. Běžný účet zcela zdarma bez jakýchkoliv podmínek (včetně všech tuzemských transakcí a neomezených výběrů z bankomatů všech bank), výběr z bankomatu v zahraničí jen za 9 Kč. Lepší nabídku na trhu nenajdete. Účet je možné sjednat online z pohodlí domova.

Equa bank nabízí u spoření úrok 0,8% do 200 000 Kč, ale zde je třeba již plnit podmínku - 3x měsíčně zaplatit kartou nebo si na účet posílat výplatu min. 10 000 Kč měsíčně. Pokud byste nechtěl ani jednu z těchto podmínek plnit, doporučuji pro spoření ING Bank, kde získáte 0,5% do 300 000 Kč bez podmínek (navíc bonus 500 Kč za založení spořícího účtu).

Běžný účet doporučuji s nikým nesdílet, nechte si ho jen pro sebe. Pakliže někdo z vaší rodiny potřebuje využívat služeb běžného účtu, nechť si otevře svůj - nic to nestojí.