Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #7371, Nemohu se zbavit nebankovní půjčky

Nemohu se zbavit nebankovní půjčky, Půjčka

MK

Dobrý den, u společnost Profi Credit čerpám půjčku 80 000 Kč s měsíční splátkou 3 300 Kč. Po úhradě 3. splátky se na mém profilu objevila možnost odkladu 1 splátky za poplatek 200 Kč. Nedomyslel jsem následky a sjednal jsem si tedy odklad 1 splátky a poplatek 200 Kč uhradil. Došlo mi, že se díky mé blbosti se dostanu do registru jako dlužník, protože v tom měsíci nebude v registrech uvedana splátka. Kontaktoval jsem společnost s tím, že bych chtěl své rozhodnutí o odkladu splátky stornovat a splátku normálně uhradit. Společnost mi odpověděla, že se to stornovat ale nedá, protože jsem zaplatil už poplatek a společnost mou žádost přijala. Odložená splátka se týká Září 2019. Nemám finance na zaplacení zbylé dlužné částky, abych vše doplatil a půjčku zrušil. Pokud pošlu částku splátky 3 300 Kč v měsíci Záři společnost to bude požadovat jako splátku za měsíc Říjen. Banky mi odmítly konsolidovat mé závazky. Můžete mi prosím poradit ? Děkuji

Hledáte půjčku? Zde najdete tu nejlepší!

Dobrý den,

za smluvně sjednaný odklad splátky nedostanete negativní záznam do registru dlužníků (i mnoho bank nabízí možnost odložit několik splátek) - bylo-li odložení splátky sjednáno před datem splátky (nebyl-li jste v prodlení). 

Nebankovní půjčky jsou jako drogy. Pěstujete si na nich závislost, časem jsou smrtelné (pro Vaše finanční zdraví - dříve či později končí většina dlužníků v exekucích a osobních bankrotech) a nikdo s Vámi nechce nic mít (stejně jako s feťáky - proto Vám banky nechtějí dluhy konsolidovat). 

Jak z toho ven? Stejně jako závislé na drogách Vás nyní čeká velmi nepříjemné odvykací období. Všechny peníze dávejte na splátky dluhů (snižte své nezbytné výdaje na minimum - žijte několik měsíců jen o chlebu a vodě) a zvyšte své příjmy (brigády, přesčasy, směny navíc). Jinak než touto tvrdou prací se z dluhů nedostanete!

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Boj o statistiky: podle ČNB je propad hypoték nadhodnocený

Boj o statistiky: podle ČNB je propad hypoték nadhodnocený

17.2.2020, Hypotéka, Autor: Martin Silný

Pouze 3,2 procentního bodu. Tak malý rozdíl ve statistikách stačil k tomu, aby vyvolal reakci České národní banky. Podle dat Hypoindexu totiž loni spadl objem nových hypoték o 16,8%. Představitelé centrální banky s tím ale nesouhlasí. Tvrdí, že částka, kterou banky půjčily lidem na bydlení, klesla „pouze” o 13,6%.

Termínované vklady loni nevydělávaly. Jejich obliba přesto roste

Termínované vklady loni nevydělávaly. Jejich obliba přesto roste

14.2.2020, Spoření, Autor: Pavel Strašák

V mínusu skončila většina klientů, kteří si loni sjednali nový termínovaný vklad. Jejich úroky v naprosté většině případů nezvládly pokrýt inflaci. Přesto jejich obliba koncem roku stoupala. Stále totiž nabízí výhodnější podmínky než některé další spořicí produkty.

Nejčastější pojistka? Pojištění odpovědnosti prohrává s pojištěním domácnosti i s „životkem”

Nejčastější pojistka? Pojištění odpovědnosti prohrává s pojištěním domácnosti i s „životkem”

12.2.2020, Pojištění, Autor: Jan Klusák

Povinné ručení, pojištění domácnosti a úrazové pojištění. To jsou tři nejčastější pojistky, které mají lidé v Česku sjednané. Naopak je téměř nezajímá pojištění právní ochrany nebo schopnosti splácet. Ukázal to nedávný průzkum agentury STEM/MARK pro společnost Home Credit.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

JR

#8977, Stavební spoření, Spoření, 17.2.2020

Dobrý den, prosím o vysvětlení. V lednu 2014 jsem si jako 18 letá, založila stavební spoření (Modrá pyramida) s cílovou částkou 200 tis. V bance mi paní poradila, abych posílala 1 700 Kč měsíčně, tak jsem učinila a udělala si trvalý příkaz. Letos v lednu mi spoření skončilo, avšak s cílovou částkou necelých 137 000 Kč. Proč mám tedy všude uvedenou cílovou částku 200 tis.? Paní mi ještě nabídla, že mohu doposlat peníze (9tis. něco) za rok 2020 a dostanu státní podporu 2 000 Kč. Jak mám nyní, prosím, postupovat? Nyní jsem na rodičovské dovolené. Peníze nyní nutně nepotřebuji. Dále mám zřízený Conseq, kam posílám 1 000 Kč měsíčně. Moc Vám děkuji.

Dobrý den, cílová částka uvádí číslo, kolik maximálně můžete naspořit (než Vám banka naúčtuje poplatek za navýšení cílové částky - 1% z navýšení). Pro dosažení nejvyššího zhodnocení se skutečně vyplatí měsíčně ukládat přesně 1 700 Kč (ne méně ani více). Nyní doporučuji následující: 1) vložte na stavební spoření jednorázově tolik, aby celkové vklady za rok 2020 činily 20 000 Kč (tím dosáhnete na max. státní podporu za rok 2020) 2) stavební spoření ukončete (výpovědní lhůta činí 3 měsíce od konce měsíce, ve kterém jste výpověď podala) - peníze dostanete za 3 měsíce a státní podpora za rok 2020 Vám bude zaslána na jaře 2021 3) peníze uložte na spořící účet u Trinity Bank a přidejte tam ještě pár desítek tisíc korun, abyste dosáhla min. vkladu 250 000 Kč, od kterého je celý zůstatek na účtu úročen 1,88%  4) v lednu 2021 si založte nové stavební spoření a ukládejte 1 700 Kč měsíčně (případně založte stavební spoření pro Vašeho potomka již letos) Ohledně Conseq netuším, co zde máte za produkt (fondy - jaké?, doplňkové penzijní spoření?)

JK

#8976, Kdo je majitelem účtu?, Podvod, 17.2.2020

Zajímalo by mě, čí je účet číslo 1028571897/6100

Dobrý den, informace o majiteli účtu jsou bankovním tajemstvím, které Vám banka sdělit nemůže. Nicméně po zadání tohoto čísla účtu do vyhledávače najdete mnoho odkazů na příspěvky o podvedených zákaznících, tedy účet pravděpodobně patří podvodníkovi, který inzeruje své zboží na online bazarech. Pokud jste byl také podveden, podejte trestní oznámení na neznámého pachatele a Policie ČR vše vyšetří.

PN

#8975, Zvýšení životního minima, Exekuce a insolvence, 17.2.2020

Dobrý den, mám schválenou insolvenci a bude mi stanoven splátkový kalendář. Pokud dojde ke zvýšení životního minima, budou nějak upraveny splátky, které byly stanoveny před tímto avizovaným zvýšením? Děkuji

Dobrý den, v případě růstu životního minima se upraví výše splátek a bude Vám zůstávat více, nicméně stále je třeba plnit podmínky insolvence (dle starých pravidel být schopen splatit min. 30% všech dluhů, dle nových pravidel od 6/2019 být schopen splácet min. 2 200 Kč měsíčně).

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 8900 přehledně členěných dotazů


Rychlé odkazy

Banky v ČR