Jak snížit splátky půjčky a ušetřit na výdajích?

Nejlevnější půjčka od Zonky
6.12.2022 Půjčka

Pokračování dotazu č. 20042: Dobrý den, již jsem položila dotaz ohledně toho, že splácím půjčku a neklesá mi jistina. Váš odborník mi odpověděl, že mám zvýšit splátky. No, jsem v ID a mám co dělat, abych zaplatila byt a uživila se. Jinak tuto půjčku splácím z brigád, které ještě při důchodu dělám. Takže bych potřebovala naopak snížit splátky, abych nemusela vše dát za splátky půjčky. Banka mi ovšem nechce vyhovět, prý nesplňuji kritéria pro snížení půjčky. Já tedy nevím. Nelze si třeba převést půjčku k jiné bance, která by mi snížila splátky? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

nejnižší možné splátky u půjčky by měly být takové, aby Vám dluh klesal (abyste nesplácela jen úroky ale taktéž jistinu). V současné chvíli splácíte jen úroky, dluh Vám neklesá. Proto doporučuji zvýšit splátky - jinak takto budete splácet úroky třeba až do konce života a dluh bude stále stejný. Snižovat splátky nemá smysl, to by Vám naopak dluh začal ještě růst. Je-li splácení nad vaše síly, požádejte o osobní bankrot.