Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #11950, Nestíhám splácet nebankovní půjčky

Jak se dostat z dluhové spirály nebankovek a získat půjčku od banky?

Nejlevnější půjčka od Zonky
30.11.2020 Půjčka

Dobrý den, kvůli své blbosti a důvěřivosti v tuto chvíli dlužím třem nebankovním společnostem Zaplo, Kamali a Ferratum. Dohromady je to kolem 40 000 Kč. Vše řádně splácím už nějakou dobu (tedy krom Zapla, které splácet nejde, to vždy pouze odložím). Bohužel to již ale delší dobu nezvládám finančně utáhnout, protože měsíční splátky jsou velmi vysoké. Jsem teď v nové práci, na dobu neurčitou, bude mi končit zkušební doba, měsíčně mám kolem 19 tis čistého. Výdaje za nájem atd. mám kolem 12 tis. Chci se zeptat, je reálné, že mi některá banka půjčí? Případně o kolik má smysl žádat? Chtěl bych tím zaplatit všechny dluhy u nebankovek a moci to nomálně měsíčně splácet normální bance. Žádný dluh mi nikdy nikde růst nezačal. Případně, máte jiný nápad, jak bych se z této spirály dluhů nebankovek mohl dostat prosím? Nechci aby mi to někde začalo růst, ale zároveň platit dluhy na úkor jídla či jízdného do práce už moc nezvládám. Bohužel, se nemám na koho obrátit s pomocí ani radou, jsem sám. Děkuji předem za odpověď a hezký den.

Dobrý den,

v případě opakovaně odkládaných splátek u nebankovních půjček Vám velmi pravděpodobně žádná banka nepůjčí. O půjčku taktéž není možné žádat ve zkušební době. Jediným řešením tak bude snížit své výdaje na minimum (žít "o chlebu a vodě"), dočasně zvýšit své příjmy (směny navíc, brigády) a splácet maximum možného. A již nikdy více si u nebankovek nepůjčovat.