Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #16225, Nestíháme splácet, co dělat?

Nestíháme splácet, co dělat?, Exekuce a insolvence

Dobrý den, chtěla bych požádat o radu, jak se dostat z dluhového kolotoče. Můj manžel splácí leasing, kde je částka ca 6 000 Kč, k tomu pojistku 3 500 Kč, 3 000 Kč alimenty, 900 Kč paušál, 12 000 Kč nájem, 2 500 půjčku. Jezdil na montáže, kde pracoval jako OSVČ a vydělával kolem 80 000 Kč za měsíc, neplánovaně jsem otěhotněla a manžel má ještě 4letou holku z minulého vztahu, musel se vrátit z montáže a z důvodu časového, kdy odjížděl na měsíc a déle tuhle práci vzhledem k situaci musel nechat. Začal pracovat v Rakousku, kde vydělával slušných 50 000 Kč a finančně jsme vycházeli. Podotýkám, ze já byla bez jakéhokoliv příjmu, protože jsem zdravotně na tom v těhotenství nebyla nejlíp, takže vše musel a musí platit manžel, momentálně mám rodičák 10 000 Kč, ale mám své poplatky 6 500 Kč měsíčně, nicméně v době kdy jsem porodila akutně císařským řezem a nebyla jsem na tom nejlíp si musel manžel vzít paragraf, aby mohl s námi zůstat doma. Jenomže Rakušanům se to nelíbilo a vyhodili ho. Přestali nám vycházet finance, kvůli pozdním platbám je manžel v registru a kupí se jedna pohledávka za druhou, do toho má dluh na zdravotním sociálním cca 40 000 Kč. Variantou je vyplacení a prodáni automobilu. Vyplacení činí 300 000 Kč. V případě, že bychom získali úvěr a dokázali vyplatit auto, tak bychom si mohli pořídit levnější a vyplatit zdravotní sociální a půjčku od Hello bank, kde je k doplaceni asi kolem 35-40 000 Kč. Dokážete nám prosím poradit, jaká by byla možnost v naši situaci? Máme doma 3měsíční holčičku a každý měsíc se bát o existenci je strašně stresující, momentálně děla manžel ve stavební firmě na pozici stavební mistr a výplata je 30 000 Kč. Děkuji

Dobrý den,

nejhorším možným řešením je brát si další půjčku (na vyplacení auta či jiné výdaje). Se záznamy v registrech a s tímto předlužením by Váš přítel půjčku stejně nezískal. Jedinou cestou je tak snížit výdaje a/nebo dočasně zvýšit příjmy. Zvažte, zda je nutné platit 900 Kč paušál za telefon, 9 500 Kč za auto, atd.  - jděte výdaj po výdaji a škrtejte vše co není nezbytně nutné. Manžel by též mohl se zkusit pohlédnout po brigádě či dělat směny navíc. Bude to extrémně nepohodlné, ale jiné cesty není.