Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #8306, Nevyčerpání hypo a odstoupení od smlouvy

Nevyčerpání hypo a odstoupení od smlouvy, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online
17.12.2019 Hypoteční poradna

Dobrý den, začínáme stavět dřevostavbu a v srpnu jsme podepsali smlouvu na hypotéku s UniCredit Bank, ale před necelým měsícem jsme zjistili, že nemůžeme čerpat, ze nám to banka nedovolí kvůli tomu, že jsme nevyčerpali procenta a ta procenta by znamenala půlku z vypůjčené částky a to nám při podpisu nikdo neřekl. A tak jsme pátrali dal a zjistili jsme, že je ta smlouva špatně postavená ne na dřevostavbu ale na zděny barák a tak bych se chtěla zeptat, jestli můžeme odstoupit od smlouvy, popřípadě jestli bude nějaká sankce, když jsme ještě ani nezačali čerpat. Děkuji za radu.

Dobrý den,

banky obvykle účtují pokutu ve výši 5% z nevyčerpané částky. Máte-li sjednanou hypotéku např. na 3 mil. Kč a nakonec jste z ní nic nečerpali, zaplatíte odhadem 150 000 Kč. Nevyhovují-li Vám současné podmínky čerpání, zkuste s bankou vyjednat nové, které by více odpovídaly budování dřevostavby. Banky mají zájem peníze půjčovat, snad se Vám podaří najít přijatelný kompromis a nebude nutné odstupovat od smlouvy.