Banky.cz Bankovní poradna zdarma Banka #4331, Ochrana osobních údajů

Je číslo bankovního účtu osobním údajem? Co říká zákon o ochraně osobních údajů?

14.2.2018 Banka

Dobrý den, zajímalo by mě, zda je číslo bankovního účtu zaměstnance či firmy osobním údajem ve smyslu zákona o ochraně osobních údajů. Jde mi o situaci, kdy by toto číslo uvedla třetí osoba (např. státní instituce, zdravotní pojišťovna atd.) ve svých dokumentech (např. v protokolu z kontroly). Děkuji za odpověď Lenka

Dobrý den,

číslo účtu ve spojení s dalšími osobními údaji je považováno za osobní údaj (samotné nikoliv, neboť bez uvedení dalších informací z něj nelze zjistit majitele ani jiné údaje).