Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #17547, Odpočet úroků za hypotéku

Mohu uplatnit úroky z hypotéky jako odpočet daně z příjmu při prodeji nemovitosti?

6.4.2022 Daně

Dobrý den, prosím Vás, mohu uplatnit úroky z hypotéky jako odpočet daně z příjmu, když jsem financovanou nemovitost prodala v dubnu 2021? A tím splatila úvěr a nic jiného jsem nekupovala ani jsem nijak neřešila bytovou potřebu? Mám za to, že mohu uplatnit odečet úroků za měsíce, kdy jsem byl vlastníkem nemovitosti. Jelikož se jedná o úvěr dřívější, platí pro mě krácení na měsíce (300 000/12= 25 000 Kč/měsíc).  Takže kdybych mohla minimálně tři měsíce leden-březen když jsem prodala v dubnu? Já uplatňovala na základě potvrzeni 17 000 Kč jako podíl na účasti hypotéky druhou polovinu uplatňoval přítel. Od daně z příjmu z prodeje nemovitosti jsme osvobozeni, bytová potřeba splněna dva roky před prodejem. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

pokud jste v období leden-březen 2021 splnila podmínky pro snížení daňového základu o zaplacené úroky z hypotéky (byla jste účastníkem úvěrové smlouvy, byla jste vlastníkem nemovitosti, nemovitost jste užívala k vlastnímu bydlení), pak tuto daňovou výhodu uplatnit můžete.