Jak uplatnit vratku daně za úroky z hypotéky u více úvěrů?

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, prosím o radu ohledně vratky daně za úroky z hypotéky. Jedná se o více hypotečních úvěrů - první s platností před 1.1. 2021 na byt, který je v současné době užíván k bydlení. A druhý s platností po 1.1. 2021 na pořízení domu, který bude k bydlení do budoucna sloužit (momentálně probíhá rekonstrukce). Lze uplatnit žádost u obou úvěrů? A v jaké případně výši (součet ročních splátek je mezi 150 000 a 300 000)? Vzhledem ke změně limitu v mezidobí si nejsem jistý. Děkuji

Dobrý den,

snížení daňového základu o zaplacené úroky za účelový úvěr na bydlení (hypotéka) je možné při splnění následujících podmínek:

  • jste účastníkem úvěrové smlouvy
  • jste (spolu)majitelem nemovitosti
  • nemovitost slouží k řešení vašich bytových potřeb

Splníte-li tyto podmínky u více úvěrových smluv, je možné provést odpočet úroků za více smluv (v případě starších smluv platí vyšší limit 300 000 Kč/rok).