Jak si odečíst úroky z hypotéky při prodeji pozemku?

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, musím si teď sama dělat daňové přiznání, jelikož v minulém roce jsme prodali pozemek. Za rok 2022 jsme platili zhruba 4 měsíce ještě hypotéku než se pozemek prodal. Můžu si to odečíst z daní či nikoli? V případech, kdy si můžu odečíst úroky z hypotéky? Jsem nováček a moc se v tom neorientuji.

Dobrý den,

daňový základ můžete ponížit o zaplacené úroky za hypotéku při splnění těchto 3 podmínek:

  • jste účastníkem úvěrové smlouvy
  • jste (spolu)majitelem nemovitosti
  • nemovitost jste užívala k řešení vlastních bytových potřeb (což nesplní pozemek zakoupený na hypotéku, který jste následně prodala)