Co se stane, když nemám dostatek peněz na zdanění PayPal účtu?

30.11.2021 Daně

Dobrý den, mám dotaz ohledně služby PayPal. Streamuji na Twitchi, je mi 17 let a nemám ani vlastní platební kartu. Chci si svůj PayPal účet upgradovat na Business účet, ale slyšel jsem něco o platbě daní na konci roku. Jelikož účet je můj a kartu, jak jsem již zmínil, nemám tak se celkem bojím jakéhokoliv problému. Moc lidí na Twitchi nemám, takže vím, že moc peněz bych nevydělal. Bojím se ale, že když budu na 0 Kč tak bude následovat něco jako blokace účtu, či ještě hůř, nějaký problém s policií či tak. Na PayPal mám 6,85 Kč momentálně. Bojím se ale, že na konci roku nebudu mít dostatek na placení daně.. Potřeboval bych se k tomu dozvědět co nejvíce. Abych věděl zda má cenu si účet upgradovat na business, nebo radši ne, protože bych neměl na platbu. Zjednodušeně, nechci mít nějaké problémy s policií a jinými orgány. Je nějaká částka, kterou musím vydělat, nebo mi to strhnou i kdybych byl na nule? Případně kolik % se na konci roku strhne na daních? Kolik musím minimálně vydělat aby mě mohli zdanit... Čím více toho zjistím, tím lépe. Můžu mít vůbec nějaké problémy, když nebudu mít dostatek na zdanění... Děkuji!

Dobrý den,

je třeba rozlišovat mezi poplatky (ty Vám za poskytnuté služby může účtovat např. PayPal či jiní poskytovatelé služeb) a daněmi (daň platíte z dosaženého zisku, můžete uplatňovat slevy na dani, atd.). Máte-li na svém PayPal účtu jen pár korun, pravděpodobně nemá smysl ho upgradovat na Business.