Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #14475, Phishing

Phishing, Podvod

M

Pokračování dotazu č. 14472: Dobrý den, ještě se omlouvám, že se vracím k předchozímu dotazu. Jen mě zajímá, že i když si uvědomuji, že jsem nedopatřením zpřístupnila údaje útočníkovi, neměla jsem možnost to poznat, když zprava přišla od čísla banky mezi ostatní sms od banky a stránky byly naprosto totožné se stránkami banky.

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Dobrý den,

přihlašovací stránku do internetbankingu lze poznat vždy dle url (adresy, na které se nacházíte - v případě ČS "bezpecnost.csas.cz"). Nicméně zdaleka nejjednodušší je přistupovat do internetbankingu pouze přes web ČS a nikoliv přes odkazy z SMS a emailů. Takovéto odkazy banky klientům nikdy posílají, vždy pouze podvodníci. 

Pavel StrašákBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Lidé splácejí hůř než před pandemií. Poskytovatelé jsou přesto v klidu

Lidé splácejí hůř než před pandemií. Poskytovatelé jsou přesto v klidu

14.6.2021, Půjčka, Autor: Jan Budín

Následky koronavirové pandemie se projevují, nesplácených úvěrů přibývá. Přesně to vyplývá z údajů České národní banky. Podle jejích dat měli na konci prvního čtvrtletí lidé problémy se splácením u 5,5 % spotřebitelských úvěrů. O rok dřív to přitom bylo jen u zhruba 4 % půjček.

Pokladen v bankách ubývá. Nahrazují je vkladomaty

Pokladen v bankách ubývá. Nahrazují je vkladomaty

9.6.2021, Běžný účet, Autor: Jan Budín

Přijít do banky, vyndat z peněženky hotovost a předat ji pokladní. Taková scéna může být už brzy minulostí. Banky totiž čím dál častěji ruší na svých pobočkách pokladny a nahrazují je vkladovými bankomaty – tedy vkladomaty.

Úroky hypoték vyrostly ke 2 %. Poptávka je přitom stále rekordní

Úroky hypoték vyrostly ke 2 %. Poptávka je přitom stále rekordní

7.6.2021, Hypotéka, Autor: Martin Silný

Už jen dvě setiny procenta. Tak málo chybělo na konci dubna k tomu, aby se průměrná úroková sazba hypoték vyšplhala na 2 %. Zdražování hypotečních úvěrů přitom ještě zdaleka nekončí.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

EL

#14553, Pracovník banky a úvěrový účet, Půjčka, 14.6.2021

Dobrý den, může nahlížet zaměstnananec banky na můj úvěrový účet bez mého vědomí?

Dobrý den, ano, v rámci plnění pracovních povinností toto zaměstnanec banky činit může. 

#14552, Akcie z kuponové privatizace, Akcie a investice, 14.6.2021

Zdravím Vás a chtěl bych se zeptat na toto. Dal jsem celou knížku společnosti a obsah o všech firmách někde zmizel bez jakéhokoliv vyrozumění co bude dál. Přestali komunikovat se mnou jako s klientem a držitelem akcií. Dodnes nevím, zdali mi akcie jimi stanovených firem něco přineslo a kam se dokumentace ztratila. Děkuji předem o radu co dělat.

Dobrý den, máte-li na mysli knížku z kuponové privatizace, můžete si vlastnictví akcií ověřit u CDCP (Centrální depozitář cenných papírů) dle RČ za poplatek 500 Kč.

J

#14551, Nepřišla mi platba na účet, Platba, 14.6.2021

Dobrý den, mám účet u Revolut a poslal jsem si z něj peníze na jiný účet do Air Bank. Poslal jsem to 27.5. a peníze stále nepřišly a banky si mě prehazuji jak horký brambor. Co mám dělat? Samozřejmě že mi Revolut poslal dokument, že peníze odešly a Air Bank mi tvrdí, že je nemůže vyhledat. Tak mi prosím. pomozte. Můžete poradit?

Dobrý den, pokud platba nepřišla na váš běžný účet u Air Bank, chyba bude s největší pravděpodobností na straně odesílatele (Revolut). Pravděpodobně se platba vrátila Revolutu, který ji nepřišetl na váš účet. 

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 14 400 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR