Jak se bránit podvodným emailům a ochránit své bankovní účty?

29.11.2022 Podvod

Pokračování dotazu č. 19943: Dobrý den, včera jsem měla dotaz ohledně podvodného emailu na zaplacení cla. Přišel mi přesně tento email, na který pošta upozorňuje na svých stránkách. Zadala jsem jméno a příjmení a platební údaje. Jen už si nejsem přesně jista, zda jsem zadávala i údaje do internetového bankovnictví. Nyní už se mi obrázek v mailu nezobrazí. Banka platbu zamítla. Přišly mi 3 podobné emaily od "pošty" během jednoho týdne. Kartu jsem dnes blokovala, pin v bankovnictví změnila, ale bojím se, zda se mi nemohli dostat do telefonu a třeba nevidí hesla, která zadávám atd. Na tomto účtu naštěstí moc peněz nemám, ale bojím se, že se kvůli tomu nějak dostanou na jiný účet. Mám na obě banky v telefonu internetové bankovnictví. Nemáte s tím prosím zkušenost? Moc děkuji

Dobrý den,

pokud jste si do telefonu neinstalovala žádné podvodné aplikace, vyplněním Vámi zmíněných údajů na podvodném webu k ohrožení telefonu nedošlo.