Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #22972, Podepsala jsem omylem 2 prohlášení poplatníka

Podepsala jsem omylem 2 prohlášení poplatníka, Daně

15.2.2024 Daně

Dobrý den, ráda bych se zeptala na dvě podepsaná daňová prohlášení. Nyní v lednu jsem v půlce měsíce začala pracovat u jiného zaměstnavatele, kde jsem podepsala daňové prohlášení. U předchozího zaměstnavatele jsem si již o slevy nežádala, ale i tak mi je automaticky strhnul. Bylo mi řečeno, že nejjednodušší je v ročním zúčtování za rok 2024 slevu vrátit. Je to tedy takto v pořádku, když teď nic doplácet nebudu a jsou tam nějaké penále? Je to tedy na začátku roku 2025? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

je to přesně tak jak píšete. V průběhu roku se strhávají zálohy na daň a ke konečnému vyúčtování za rok 2024 dojde v rámci ročního zúčtování daní/daňového přiznání začátkem roku 2025. Krátký souběh je tolerován, nesmí se však jednat o systémové zneužívání.