Co dělat, když hodnota podílového fondu klesla? A je možné získat zpět plnou hodnotu vkladu v době růstu?

Investice se zhodnocením až 12%
2.11.2017 Akcie a investice

Jak zrušit podílový fond, když hodnota klesla? A lze získat zpět plnou hodnotu vkladu v době růstu? Děkuji

Dobrý den,

podílové fondy stejně jako ostatní investice na kapitálovém trhu jsou rizikové. Můžete více vydělat, ale třeba také přijít o všechno. Hodnota fondu v čase kolísá. V budoucnu může opět růst, nebo se naopak ještě více propadnout. Správné načasování nákupu a prodeje podílových fondů je klíčem k úspěchu. Rozumné je levně nakupovat v dobách krizí a draze prodávat v dobách růstu.