Pokuta za rychlost, Osobní a rodinné finance

Dobrý den, přišla mi pokuta ve výši 500 Kč za rychlost. Zaplatil bych to okamžitě, jenomže jsem si udělal datovou schránku a el. dopis přišel tam. Jenže jsem nevěděl, že pak neposílají fyzické dopisy, tak jsem pokutu zaplatil po splatnosti, což mi automaticky vrátily zpět na účet. Je to několik týdnů a nic se neděje. Co mám dělat?

Dobrý den,

jedná se vlastně o nabídku "zaplaťte a zapomene co se stalo" (nebudeme pátrat po viníkovi, zjišťovat kdo auto řídil, nebude se řešit, zdali byl přestupek vůbec spáchán, atd.). Při nezaplacení do stanoveného termínu nabídka expiruje a případ je předán do správního řízení. Platbu po termínu Vám tak úřad musel vrátit, protože bude tento případ  řešen ve správním řízení. Dělat tak nyní nic nemusíte - vyčkejte na další dopis z úřadu.