Banky.cz Bankovní poradna zdarma Reality #14606, Převod nemovitosti a dluhy

Převod nemovitosti a dluhy, Reality

Sjednejte si hypotéku online
21.6.2021 Reality

Pokračování dotazu č. 14 602: Děkuji. Ano, to vím. Jde mi ale o to co jsem psal v otázce 14600. No majetek pokud nepočítám ono převedení části nemovitosti před těmi necelými šesti lety za zaplacené dluhy v té době (když po dvou letech už do ins vstoupit musel, jelikož měl nové dluhy) by byly určitě menší než zbylé dluhy do 100 % insolvence, pokud by nastalo její zrušení. Jde mi jen o to, jestli by věřitelé po šesti letech, pokud bych dědit odmítl, nemohli ten převod napadnout. Jak jsem psal, dva roky před ins. a čtyři roky už v insolvenci, celkem šest let.

Dobrý den,

převod nemovitosti starý 6 let nelze napadnout pro účelové odklánění majetku před věřiteli (toto bylo možné ve lhůtě 3 roky od převodu nemovitosti).