Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #21038, Příležitostný příjem

Jak zdanit příjmy z korektur smlouvy o dílo ve vztahu k HPP?

21.3.2023 Daně

Dobrý den, budu mít doplňující otázku k předešlému dotazu. Mám klasické HPP, ale již třetí rok dělám pro jednu firmy korektury na smlouvu o dílo (pokaždé pod 30 tis Kč ročně) a v předešlých 2 letech jsem uváděla tyto příjmy do ostatních příjmů - musím to odvádět i letos? Nemůžu to najednou uvést jako příležitostný příjem? Děkuji za odpověď

Dobrý den,

stejná práce odváděná roky pro stejnou firmu nebude příležitostným příjmem, byť příjem z této činnosti je do 30 000 Kč/rok (není to příležitostná ale soustavná aktivita).