Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #21139, Příležitostný příjem

Dotaz: Je vyplňování dotazníků na internetu spíše příležitostným příjmem nebo soustavnou činností? H1 nadpis: Jaké jsou možnosti výdělku při vyplňování dotazníků na internetu?

3.4.2023 Daně

Dobrý den, na internetu jsou různé dotazníkové portály - za vyplnění dotazníku náleží respondentovi odměna, na většině stránek je uváděno, že se jedná o příležitostný příjem, člověk si za rok nevydělá více než 2 000 Kč. Tento příjem se ale nepravidelně opakuje, nejedná se tedy spíše o soustavnou činnost?

Dobrý den,

pokud byste se těmito aktivitami zabývala soustavně, pak by se již nejednalo o příležitostný příjem a bylo by třeba tyto příjmy zdanit.