Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #6480, Přiznání k dani z příjmu a POZP

Přiznání k dani z příjmu a POZP, Daně

30.4.2019 Daně

Dobrý den, v období 02/18 - 03/18 jsem pracovala ve starobním důchodu na DPČ, s příjmem 15 000 Kč hrubého měsíčně. Poté už byl příjmem opět jen starobní důchod. Dne 5.6.18 jsem podala návrh na insolvenci, dne 15.7.18 prohlášen úpadek s oddlužením splátkovým kalendářem. Měla jsem podat do 1.4.19 DPFO nebo to měla do 14.8.18 učinit ins. správkyně? Na dani by byl přeplatek 1.890,-, ten by náležel věřitelům jako mimořádná splátka. Zaměstnavatel byl jen jeden, ale zapomněla jsem ho do 15.2.19 požádat o vyhotovení DPFO. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

insolvenční správce za Vás daňové přiznání podávat určitě nebude. Bylo třeba požádat do 15/2 zaměstnavatele o vyhotovení POZP (Potvrzení o zdanitelných příjmech za rok 2018) a na základě tohoto dokumentu vyhotovit daňové přiznání vlastními silami (či tím někoho za úplatu pověřit) a podat ho místně příslušnému FÚ do 31/3/2019. Můžete podat dodatečné daňové přiznání, ale vzhledem k probíhající insolvenci je otázkou, zdali pro to máte motivaci (daňová vratka je mimořádný příjem náležící věřitelům).