Banky.cz Bankovní poradna zdarma Osobní a rodinné finance #14611, Proč mají covid odměny jen zdravotníci?

Proč mají covid odměny jen zdravotníci?, Osobní a rodinné finance

Dobrý den, proč mají covid odměny jen zdravotníci? Je tu policie, prodavači, zaměstnanci co musí být ve 40 stupních v respiratorech. Proč? Proč? Proč? Jestliže ústavní soud rozhodl v jednom případě. Když úlevy tak pro všechny. Byly úlevy když bylo v létě více požáru? Pro hasiče.

Dobrý den,

v rámci zachování duševního zdraví nedoporučuji snažit se hledat spravedlnost ve vládních nařízeních, která zvýhodňují vybrané skupiny obyvatel (a v následných soudních rozhodnutích, která více či méně závazně tato nařízení korigují).

Krize koronaviru postihla všechny. Někdo přišel o příjem, jiný pracoval za dva, děti ztratily rok školy, senioři trpěli sociální izolací, atd. Vláda vydala mnoho rozhodnutí, některá lepší, jiná horší (a soudy se na podnět mnohých k těmto opatřením vyjadřují).