Banky.cz Bankovní poradna zdarma Akcie a investice #12035, Prodej akcií z kuponové privatizace a daň z příjmu

Prodej akcií z kuponové privatizace a daň z příjmu, Akcie a investice

Investice se zhodnocením až 12%
7.12.2020 Akcie a investice

Dobrý den, vlastním akcie z kuponové privatizace, které jsem dostala darem od tatínka v roce 2008 a nyní mám možnost akcie prodat. Dotaz zní - budu danit? Popřípadě jak? Děkuji za radu

Dobrý den,

příjem z prodeje akcií je od daní osvobozen ve 2 případech:

  • příjem z prodeje je menší než 100 000 Kč/rok
  • akcie jste vlastnila déle než 3 roky

  • Vy splňujete minimálně druhou podmínku, tedy daň z příjmu platit nebudete.