Banky.cz Bankovní poradna zdarma Reality #12446, Prodej bytu a osvobození od daně z příjmu

Prodej bytu a osvobození od daně z příjmu, Reality

Sjednejte si hypotéku online
14.1.2021 Reality

Dobrý den, v roce 2020 (listopad) jsme podepsali smlouvu k prodeji bytu za prodejní cenu vyšší než byla kupní cena. Měli bychom platit 15% z příjmu rozdílu cen, ale splňujeme pravidla pro osvobození od platby daně, tedy konkrétně bydlíme 2 roky před prodejem v této nemovitosti. Moje otázky jsou: 1) Když byl podán návrh na změnu majitele na KÚ v prosinci 2020, ale bude přepsán až v roce 2021 - podávám přiznání za rok 2020 k prodeji bytu nebo až za 2021? 2) Podle FÚ bych měl prodej přiznat v přiznání prodej a přidat čestné prohlášení, že splňuji podmínky osvobození od daně z příjmu. Příjem a výdej by měl být na příloze č.2 k přiznání, vy výši původní kupní ceny bytu, kterou jsme platili v roce 2017. Je to tak? případně jak má být vyplněna příloha č.2? Děkuji.

Dobrý den,

pokud jste splnili podmínky pro osvobození o daně z příjmu, pak tento příjem zdanitelný není a do svého daňového přiznání ho nezahrnujete. Doporučuji však Finanční úřad o všem informovat čestným přihlášením ("měl jsem příjem, ale jsem osvobozen, protože...").