Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #15623, Prodej bytu a zaslání peněz na cizí účet

Prodej bytu a zaslání peněz na cizí účet, Daně

17.10.2021 Daně

Dobrý den, chci se zeptat, babička prodává byt a do smlouvy napsala mé číslo účtu, jelikož účty neovládá. Budu muset někde např. na FÚ nahlašovat tuto skutečnost? Vím že jako dar bych to nahlašovat musela, ale nevím jak postupovat v tomto případě. Budou to stále její peníze a část budu přeposílat jejim dětem. Nevim jak jsou tyto věci propojené. Děkuji za odpověď a snad jsem to napsala aspoň trochu srozumitelně.

Dobrý den,

zdanění příjmu z prodeje bytu (nebo hlášení FÚ o splnění podmínek pro osvobození) bude řešit prodejce bytu a majitel přijatých peněz, tedy vaše babička (nehledě na to, na kterém účtu budou peníze uloženy). Vám doporučuji mít vše řádně zdokumentované, kdyby se Vás někdy v budoucnu FÚ na tyto transakce ptal (sama nic hlásit nemusíte).