Banky.cz Bankovní poradna zdarma Reality #9150, Prodej nemovitosti a daň z příjmu

Prodej bytu v České republice a převod peněz na bankovní účet v UK: Jak to ovlivní daň z příjmu z prodeje nemovitosti?

Sjednejte si hypotéku online
3.3.2020 Reality

Dobry den, pracuji a ziji v UK. Uvazuji o prodeji meho bytu v Ceske Republice a zajimalo by me, zda neni problem, aby byly penize za prodej prevedeny primo na bankovni ucet v UK. Jak je to potom s dani z prijmu z prodeje nemovitosti?

Dobrý den,

peníze z prodeje nemovitosti mohou být převedeny přímo na britský účet, v tom není problém. Daň z prodej nemovitosti (resp. daň z příjmu ve výši 15% ze zisku) se platí jen pokud jste nemovitost vlastnila méně než 5 let.