Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #21854, Prodejce neposlal zboží

Co se stane s penězi, které jsem poslal na účet jiné osoby a nedostal jsem za ně zboží?

5.8.2023 Podvod

Dobrý den, jestliže zašlu peníze na účet jiné osoby (osoba nezaslala domluvené zboží), může banka od této osoby převést peníze zpátky? Nebo blokovat tuto mnou zaslanou částku? Děkuji

Dobrý den,

banky nemohou řešit spory mezi spotřebiteli (kdo co komu nezaslal a zaslat mě, kdo co komu zaplatil či nezaplatil) - toto právo náleží výhradně Policii ČR. Banky nemohou brát komukoliv peníze z účtu a vracet je zpět odesílateli platby.