Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Osobní a rodinné finance #10603, Prodloužená záruka

Prodloužená záruka, Osobní a rodinné finance

PK

Vážení, dne 27. 11. 2015 jsem zakoupila GO-kombinovaný sporák v prodejně OKAY elektrospotřebiče na adrese Kolbenova 50, Praha 9, a to s prodlouženou zárukou. Částka, kterou jsem platila za pojištění je 2 850 Kč. Tato prodejna na uvedené adrese se však již nenachází. Na prodejně jsem obdržela daňový doklad č. F006162719. Bohužel nemám pojistnou smlouvu (v zákaznickém centru OKAY mi potvrdili, že na můj email nebyla žádná pojistná smlouva zaslána) a dále uvedli, že bez této smlouvy nemůžu uplatnit reklamaci. Fyzicky ani elektronicky však žádnou smlouvu nemám. Tento kombinovaný sporák má vadu, kterou potřebuji reklamovat. Byli byste tak laskaví a poradili mi, jak mám teď postupovat? Děkuji

Běžný účet bez poplatků je zde!

Dobrý den,

pokud na daňovém dokladu máte uvedenou částku za pojištění, resp. prodlouženou záruku (kterou jste zaplatila), pak by Vám měl prodejce tuto reklamaci pouze na základě předložení daňového dokladu uznat. Proti postupu prodejce se můžete bránit právní cestou.

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Nejvyspělejší technologie u pneumatik

Nejvyspělejší technologie u pneumatik

30.10.2020, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Pilot Alpin 5: jedna z technologicky nejvyspělejších zimních pneumatik značky Michelin

Komerční banka je lídrem v otevřeném bankovnictví

Komerční banka je lídrem v otevřeném bankovnictví

29.10.2020, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Současná koronavirová situace akcelerovala zájem o digitalizaci a online řešení. Řada společností využívá této příležitosti k transformaci svého byznysu, nebo rozjezdu úplně nového – postaveného na vzdáleném přístupu. S tím souvisí i poptávka firem po otevřeném bankovnictví.

Jak na zasíťování pozemku: Elektrická přípojka

Jak na zasíťování pozemku: Elektrická přípojka

29.10.2020, Reality, Autor: Petr Jermář

Koupili jste si nezasíťovaný pozemek pro stavbu RD a nyní Vás čeká budování přípojek? Poradíme, jak k pozemku přivést elektřinu, vodu, kanalizaci a plyn. Krok po kroku od projektové dokumentace, přes územní souhlas až po realizaci a předání stavby.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

L

#11602, Insolvence, exekuce a blokace účtu, Exekuce a insolvence, 30.10.2020

Dobrý den, chci se zeptat jak je to možné, že jsem v insolvenci před úpadkem a exekutor mi zablokoval účet v bance a strhl si z něj i finance.

Dobrý den, exekutor Vám může účet zablokovat i během insolvence, ale nesmí si z něj strhnout peníze (neb vykonavatelnost exekucí byla vstupem do insolvence pozastavena). Po plném schválení oddlužení a započetí splácení bude muset exekutor tyto peníze odevzdat ins. správci.

Y

#11601, Předčasné splacení půjčky Hello Bank, Půjčka, 30.10.2020

Dobrý den, chtěla bych předčasně doplatit úvěr 90 000 Kč u Hello Bank, platím 5 500 Kč měsíčně. Jsou za to nějaké sankce? A kolik to bude? Děkuji za odpověď.

Dobrý den, Hello Bank účtuje za předčasné splacení půjčky 0-1% ze splácené částky. Výše sankce tak může být ve vašem případě max. 900 Kč.

ER

#11600, Exekuce a výplata životního minima, Exekuce a insolvence, 30.10.2020

Dobry den, dcera ma na svem uctu zablokovane penize, komenzacni bonus OSVC a danovy bonus na dite. Ma povoleno oddluzeni a ceka na jeho schvaleni. Vyplati ji banka 4 nasobek zivotniho minima? Dekuji za odpoved.

Dobrý den, ano, z důvodu krize koronaviru je možné až do 31/12/2020 žádat při blokaci účtu výplatu čtyřnásobku životního minima (místo běžného dvojnásobku). 

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 11 600 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR