Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #10884, Prodloužení čerpání hypotéky

Prodloužení čerpání hypotéky, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, jsem v situaci, kdy bych rád hypotéku na výstavbu RD (zatím nečerpáno) použil na koupi bytu. Případně zda je velký problém čerpání hypotéky prodloužit (mám dva měsíce do konce konce čerpání)?  Velice děkuji

Dobrý den,

prodloužení čerpání hypotéky i změnu účelu úvěru je poměrně komplikované měnit. Zatímco prodloužení čerpání by šlo řešit velmi jednoduchým dodatkem ke smlouvě (což ale banky akceptují málokdy - záleží na délce původní lhůty pro čerpání, kratší původní lhůtu půjde spíše prodloužit než delší), změna účelu úvěru může vyžadovat výraznější zásahy do smlouvy. V případě nedodržení podmínek či nenačerpání úvěru ve stanoveném termínu Vám banka může účtovat smluvní pokutu až 5% z nevyčerpaného objemu. Doporučuji proto s bankou začít jednat o možném řešení co nejdříve.