Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #18042, Prohlášení poplatníka

Jak vyřešit situaci s růžovým prohlášením a DPP v roce 2022?

27.5.2022 Daně

Dobrý den, prosím o radu v následující situaci. Dne 28. března jsem ukončil pracovní poměr u zaměstnavatele, kde jsem měl podepsáno růžové prohlášení a slevu na poplatníka. Dne 29. března, tj. tentýž měsíc, jsem začal pracovat na DPP a bohužel nevědomky prohlášení podepsal také. DPP jsem již k 30.4. ukončil. Výše výdělku u DPP byla do 10 tisíc. Souběžně jsem to neměl podepsáno u více zaměstnavatelů, avšak výpověď z poměru a nový poměr se udály v jednom měsíci. Mám vystaveno i potvrzení o příjmech, kde 1. zaměstnavatel uvedl období 3/2022 a 2. zaměstnavatel DPP uvedl 3-4/2022. Jak mohu tuhle situaci vyřešit? V roce 2023 si budu podávat daňové přiznání za rok 2022 , jak mohu s FÚ vyřešit chybu a případně doplatit slevu, na kterou nebyl nárok? Moc vám děkuji.

Dobrý den,

jedná se o malé pochybení, které FÚ obvykle toleruje (nechtěný souběh prohlášení poplatníka při změně zaměstnání). Vše vyřešíte v rámci daňového přiznání za rok 2022.