Nový způsob vyplácení šeků z USA: Co dělat, když banka odmítá hotovostní výplatu?

20.1.2020 Banka

Zdravím, dostal jsem opět šek z USA, ale KB mi už druhým rokem nechce proplatit šek hotově jak to bylo dříve (dolary na ruku), nutí mě si založit devizové konto, které jsem u nich měl, ale díky velkým poplatkům jsem ho zrušil. Oni dostanou měnu, která je na šeku čili USD a nám dají Kč a když opět poletíme do USA, budu si je muset od nich koupit. Co se s tím dá dělat? Moc děkujeme za info.

Dobrý den,

šeky v tuzemsku proplácí velmi málo bank a vždy bezhotovostně na účet svých klientů (v tuzemsku a v Evropě se obecně šeky téměř nepoužívají, proto banky tyto služby nenabízejí). Při proplacení USD šeku na účet vedený v USD nedojde ke konverzi na koruny a při další cestě do USA si tak budete moci tyto peníze vybrat bez konverze v dolarech.