Jak získat vrácenou přeplatek daně od HM Revenue and Customs a co na to říká Air Bank?

4.12.2017 Banka

Dobry den, mam bezny ucet v Air Bank, žil sem 6,5 roku v Anglii a dostal jsem vraceni preplatku dani od HM Revenue and Customs. Je to neaky sek formatu A4, kde su napsane vsechny moje udaje, suma atd. A je tam napsano ak tento dokument dam svojej banke v dobe 6 mesicu, tak HM Revenue mi zaplati danu castku. V Air Bank mi nikto nevedel povedat, co to vlastne je. Nikdo se zamestnancu to nikdy nevidel. Myslite si, ze oni by mi mali byt schopni to preplatit? Jedna se jenom o neschopnost zamestnancov alebo si budem musiet fakt otvorit učet v neakej inej (velkej) banke, ako mi bolo povedane? Dakujem

Dobrý den,

šeky v Čechách a střední Evropě skoro nikdo nepoužívá. Proto je akceptuje a proplácí jen velmi málo bank. A to vždy za nemalý poplatek a jen při splněný dalších podmínek (nutné stát se jejich klientem a otevřít si u nich běžný účet - ten je možné hned po proplacení šeku zase zrušit). Doporučuji Komerční banku. Air Bank šeky neproplácí, nejednalo se o neochotu zaměstnanců.