Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #3965, Půjčíte mi v insolvenci?

Jak může insolvence pomoci matce samoživitelce se splácením dluhů a získáním půjčky?

Nejlevnější půjčka od Zonky
29.10.2017 Půjčka

Mam takovy dotaz. Jsem sama s detmi a udelala jsem si dluhy a nemam to uz jak splacet. Zablokovali mi kartu. Premyslim o insolvenci a potrebuji se zeptat. Kdyz budu mit insolvenci, muzu si pujcit nebo muzete mi nejak pomoc? Mam totiz prijem 13 100 Kc a uz nemame ani na nakup nikdo mi nechce pujcit. Pomozte mi prosim. Nebo mi aspon napiste na muj email. Dekuji moc

Dobrý den,

prvně je otázkou, zdali Vám soud insolvenci povolí, neboť během insolvence (5 let splácení) musíte splatit min. 30% svých dluhů (aby Vám po té byl zbytek prominut). A jak sama píšete, z Vašeho příjmu se Vám nedaří vyžít (13 100 Kč není skutečně mnoho na uživení dětí). Z čeho byste splácela 30% svých dluhů?

Pokud nesplácíte včas, jste v exekuci či insolvenci, dalších 4-5 let Vám nikdo nepůjčí. Legislativa na ochranu spotřebitele zakazuje peníze půjčit klientům, kteří mohou mít problémy se splácením. Doporučuji se za každou cenu obejít bez půjček, byť za cenu drastických omezení. Půjčovat si na spotřebu, to je vždy začátek konce.