Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #9426, Refinacování hypotéky a pád sazeb ČNB

Refinacování hypotéky a pád sazeb ČNB, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, před měsícem jsme se ženou podepsali refinancování hypotéky s účinností od 9/2020, nyní v době karanténních opatření již 2x za sebou ČNB snížila základní úrokovou sazbu celkem o 1%, čili předpoklad je že půjdou sazby hypoték výrazně níž. Dle smlouvy o refinancování mám výpovědní lhůtu po podpisu refinancování 2 týdny, což se mi zdá velmi málo. Je nějaká opora v zákonu jak dlouhá je výpovědní lhůta u finančních produktů? U většiny produktů se kterými jsem se setkal je tato doba 6 týdnů. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

nejběžnější lhůta pro odstoupení od smlouvy bez udání důvodu a bez sankcí je u většiny služeb a produktů 2 týdny. Tato lhůta je zákonem stanovena i pro hypotéky, které nejsou určeny k financování bydlení.