Jakou sazbu zvolit pro nové fixační období hypotéky?

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, k 31. 3. 2021 nám končí fixační období na stávající hypotéku (zůstatek bude 1,7 mil. Kč) a momentálně řešíme sazbu na nové fixační období. Banka nám nabízí dvě možnosti. 1) hypotéka s prémií - 2,29% (5 let fix), prémie by byla kolem 25 000 Kč, 2) hypotéka bez prémie 1,99% (fix 5 nebo 8 let). Otázka zní, jakou sazbu zvolit. Nebo popř., zda ještě nevyčkat např. na podzim, kdy se předpokládá, že sazby mají klesat. Předem moc děkuji za odpověď.

Dobrý den,

banka si z Vás dělá legraci, neb obě možnosti vychází při hypotéce 1,7 mil. Kč, fixaci 5 let a úrokovém rozdílu 0,3% stejně (na vyšším úroku byste zaplatili během příštích 5 let navíc zhruba oněch 25 000 Kč). S refixací doporučuji vyčkat nejen do podzimu, ale až do jara 2021, kdy budou úrokové sazby výrazně níže než dnes.