Kolik let bude trvat, než bude můj přítel vyřazen z rejstříku insolvencí po splacení dluhu?

15.7.2019 Banka

Dobrý den, přítel byl v insolvenci. Nakonec se nám podařilo zaplatit celou dlužnou částku všem věřitelům a insolvence byla splacena o 18 měsíců dříve. Zjistili jsme však, že je stále veden v rejstříku. Od doby splacení celého dluhu jsou to 3 roky. Jak dlouho tedy bude ještě veden v rejstříku? Není zde nějaká kratší doba pro ty, co nakonec uhradí veškeré své pohledávky a v podstatě insolvenci ani nepotřebovali?

Dobrý den,

v registru dlužníků jsou prohřešky evidovány 4-5 let (po tuto dobu banky obvykle další úvěry neposkytují). Za splacení 100% pohledávek bohužel žádné úlevy nejsou.