Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Banka #8421, Reklamace na vkladomat

Reklamace na vkladomat, Banka

ZV

Dobry den, kde si mohu stezovat na banku? Dne 30.10. 2019 jsem vkladala pres 40 000 Kc na svuj ucet v mBank do bankomatu za pomoci pracovnice mBank. Jeste pred vlozenim penez jsem se zeptala, jestli bankomat funguje. Dve slecny rekly, ze ano, ale ta jedna priznala, ze den predtim byl taky nejaky problem s bankomatem. Jedna mi nabidla pomoc a sla se mnou k bankomatu. Mela jsem v ruce vice penez v obalce, tak jsem z ni odebrala cast, tu jsem vlozila do bankomatu, ale vrchni 1 000 Kc byla trochu nakrivo, tak jsem ji chtela ja nebo ta pracovnice banky narovnat, ale bankomat nahle penize sebral a napsal, ze je ma transakce zablokovana! Ptala jsem se, co mam delat a kolegyne z banky mi rekla, ze si mam sama zavolat na mLinku banky. Zacala jsem nadavat, ze oni jsou snad povinni tohle vyresit, ze bankomat neni muj. Pak tam prisli jeste dva panove a ten jeden mi arogantne sdelil, ze bankomat funguje, ze mi to muze predvest a vlozil tam 200 Kc. Taky mi sdelil, ze si mam ja sama zavolat do banky. Tak jsem odesla s nadavanim domu a ihned volala do banky. Pri zavolani do banky tam maji nastaveny automat, mele neco o pujckach, to me nezajima, a potom ze pokud jsem jejich klientem zvolte cislo. To jsem udelala, pak to chtelo dalsi cisla, trikrat jsem to zkusila, ale bez uspechu. Tak jsem zvolila, ze nejsem jejich klientem, ale opet bez pomoci. Byla jsem zoufala, co mam delat, provolala jsem 200 Kc, bez uspechu, tak jsem chtela jejich email, ze jim napisu stiznost. To jsem udelala, a doufala, ze se mi nekdo ozve. Opet nikdo! Tak jsem znovu volala do mBank, konecne tam byl nekdo normalni a rekl mi, ze se mnou sepise reklamaci. To taky udelal po telefonu za 38 min a stalo me to dalsi 100 Kc. Z banky mi jen napsali, ze se ma zalezitost resi a muze to trvat az 35 dnu! To snad ne! Banka prece nemuze me penize takhle blokovat! Poradte mi, kde si mohu na postup teto internetove mBank stezovat! Penize jsem vkladala 30.12. 2019 v 10.07 hod ve Frydku, Na Prikope 3727 a dopud je nemam, ani potvrzeni o vlozene castce! Dekuji

Běžný účet bez poplatků je zde!

Dobrý den,

dle Vámi popsané situace výše k žádnému pochybení na straně banky nedošlo. Naopak všichni postupovali přesně tak jak měli. Při problému s bankomatem, kdy je z účtu odečteno/přičteno více/méně peněz než kolik jste skutečně vybrala/vložila (nebo se transakce zaúčtovala dvakrát, zapomněla jste peníze z bankomatu vybrat, atd.) si musíte podat reklamaci. Banka reklamaci prošetří (to může trvat i 30-60 dnů, neboť banka kontroluje technické záznamy z bankomatu) a v případě oprávněnosti reklamace provede korekci zůstatku na účtu (peníze připíše). Pracovník pobočky toto s Vámi na místě v žádném případě řešit nemůže (nemůže rozebrat bankomat a začít prozkoumávat technické záznamy a stav stroje). Reklamaci lze sepsat po telefonu v řádu minut, určitě není nutné provolávat hodiny. Nicméně voláte-li více a častěji, doporučuji si sjednat neomezený tarif, který s trochou šikovného vyjednávání seženete i za 400 Kč.

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Jak vybrat nejlepší povinné ručení na auto i motorku? Pamatujte, že nejlevnější nemusí být nejlepší

Jak vybrat nejlepší povinné ručení na auto i motorku? Pamatujte, že nejlevnější nemusí být nejlepší

24.2.2020, Pojištění, Autor: Jan Klusák

Bez povinného ručení se žádný majitel auta či motorky neobejde. Ze zákona ho musí mít ještě předtím, než poprvé vyjede na silnici. Jenže jak vybrat to opravdu nejlepší povinné ručení? Rozhodně se neřiďte jen podle ceny, kritérií je mnohem víc.

Jak správně investovat peníze: 3 základní pravidla, která vám pomohou vydělat

Jak správně investovat peníze: 3 základní pravidla, která vám pomohou vydělat

21.2.2020, Akcie a investice, Autor: Jan Budín

Vložit peníze do zlata, akcií nebo do nemovitostí? A jak vlastně postupovat, aby se mi investování opravdu vyplatilo? Takové otázky se honí v hlavě snad každému, kdo uvažuje o investicích. Podívejte se proto, jak správně investovat peníze, abyste minimalizovali riziko a zároveň dosáhli na zajímavé zhodnocení.

Stavební spořitelny odstartovaly rok akcemi, které si jindy nechávají na prosinec

Stavební spořitelny odstartovaly rok akcemi, které si jindy nechávají na prosinec

19.2.2020, Spoření, Autor: Petr Jermář

Hodně aktivně vstoupily do letošního roku stavební spořitelny na českém trhu. Prakticky všechny spustily akce, které si jinak nechávají až na konec roku. Chtějí tím přilákat nové klienty. A zajistit si dost peněz na úvěry ze stavebního spoření.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

JB

#9051, Podal jsem návrh na insolvenci, Exekuce a insolvence, 23.2.2020

Dobrý den, v pátek jsem podal návrh na oddlužení, ještě nejsem v rejstříku. Mám hradit splátky?

Dobrý den, v rejstříku se objevíte nejpozději v pondělí. Již od momentu vstupu do insolvence (pátek) nesmíte dále hradit žádné závazky, neboť by se jednalo o zvýhodňování vybraných věřitelů.

JB

#9050, Exekuce a přivýdělek, Exekuce a insolvence, 23.2.2020

Podal jsem návrh na insolvenci. Mám přivýdělek na DPP, na který není vedena exekuce. Mohu si příjem z DPP nebo DPČ do 3 000 Kč ponechat?

Dobrý den, pokud exekutor nenařídil deponování srážek ze mzdy u zaměstnavatele, můžete se peníze ponechávat až do momentu započetí splácení insolvence.

JU

#9049, Sankce za předčasné splacení hypotéky, Hypoteční poradna, 23.2.2020

Dobrý den, dovolujeme se na Vás obrátit s dotazem týkajícím se výše sankce při refinancování hypotečního úvěru ve fixačním období. Banka nám ve Vyčíslení a potvrzení výše předčasné splátky v únoru 2020 potvrdila, že Účelně vynaložené náklady při předčasném splacení jsou ve výši 86 tis. Kč. Do účelně vynaložených nákladů byly započítány tyto položky: úrokové náklady. Předčasná splátka jistiny Úvěru: 2,4 mil. Kč. Smlouva o hypotečním úvěru byla v bance sepsána v listopadu 2018. Platnost sjednané zapůjční úrokové sazby do: listopadu 2025 (fixační období 7 let). Dle hypoteční specialistky se zákonná sankce max. 50 000 Kč vztahuje pouze na hypotéky, které jsou čerpané před déle jak dvěma lety a doplácí se z důvodu prodeje nemovitosti (nikoliv refinancování). Prosíme Vás tímto o radu, zda má banka nárok požadovat sankci v této výši. Velice děkujeme

Dobrý den, pokud jste uhradili 12 řádných splátek hypotéky, vztahují se Vás pravidla o maximální sankci za předčasné splacení úvěru mimo výročí fixace (max. 1% ze splácené částky, max. 50 000 Kč). V případě mimořádných životních událostí (rozvod, úmrtí) se navíc od sankce upouští. Není podstatné, kdy byla smlouva podepsána, ale jak dlouho splácíte řádné splátky (nikoliv pouze úrok z nedočerpaného úvěru). Máte-li za sebou 12 řádných splátek, sankce může být ve Vašem případě max. 24 000 Kč.

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 9000 přehledně členěných dotazů


Rychlé odkazy

Banky v ČR