Reklamace na vkladomat, Banka

5.1.2020 Banka

Dobry den, kde si mohu stezovat na banku? Dne 30.10. 2019 jsem vkladala pres 40 000 Kc na svuj ucet v mBank do bankomatu za pomoci pracovnice mBank. Jeste pred vlozenim penez jsem se zeptala, jestli bankomat funguje. Dve slecny rekly, ze ano, ale ta jedna priznala, ze den predtim byl taky nejaky problem s bankomatem. Jedna mi nabidla pomoc a sla se mnou k bankomatu. Mela jsem v ruce vice penez v obalce, tak jsem z ni odebrala cast, tu jsem vlozila do bankomatu, ale vrchni 1 000 Kc byla trochu nakrivo, tak jsem ji chtela ja nebo ta pracovnice banky narovnat, ale bankomat nahle penize sebral a napsal, ze je ma transakce zablokovana! Ptala jsem se, co mam delat a kolegyne z banky mi rekla, ze si mam sama zavolat na mLinku banky. Zacala jsem nadavat, ze oni jsou snad povinni tohle vyresit, ze bankomat neni muj. Pak tam prisli jeste dva panove a ten jeden mi arogantne sdelil, ze bankomat funguje, ze mi to muze predvest a vlozil tam 200 Kc. Taky mi sdelil, ze si mam ja sama zavolat do banky. Tak jsem odesla s nadavanim domu a ihned volala do banky. Pri zavolani do banky tam maji nastaveny automat, mele neco o pujckach, to me nezajima, a potom ze pokud jsem jejich klientem zvolte cislo. To jsem udelala, pak to chtelo dalsi cisla, trikrat jsem to zkusila, ale bez uspechu. Tak jsem zvolila, ze nejsem jejich klientem, ale opet bez pomoci. Byla jsem zoufala, co mam delat, provolala jsem 200 Kc, bez uspechu, tak jsem chtela jejich email, ze jim napisu stiznost. To jsem udelala, a doufala, ze se mi nekdo ozve. Opet nikdo! Tak jsem znovu volala do mBank, konecne tam byl nekdo normalni a rekl mi, ze se mnou sepise reklamaci. To taky udelal po telefonu za 38 min a stalo me to dalsi 100 Kc. Z banky mi jen napsali, ze se ma zalezitost resi a muze to trvat az 35 dnu! To snad ne! Banka prece nemuze me penize takhle blokovat! Poradte mi, kde si mohu na postup teto internetove mBank stezovat! Penize jsem vkladala 30.12. 2019 v 10.07 hod ve Frydku, Na Prikope 3727 a dopud je nemam, ani potvrzeni o vlozene castce! Dekuji

Dobrý den,

dle Vámi popsané situace výše k žádnému pochybení na straně banky nedošlo. Naopak všichni postupovali přesně tak jak měli. Při problému s bankomatem, kdy je z účtu odečteno/přičteno více/méně peněz než kolik jste skutečně vybrala/vložila (nebo se transakce zaúčtovala dvakrát, zapomněla jste peníze z bankomatu vybrat, atd.) si musíte podat reklamaci. Banka reklamaci prošetří (to může trvat i 30-60 dnů, neboť banka kontroluje technické záznamy z bankomatu) a v případě oprávněnosti reklamace provede korekci zůstatku na účtu (peníze připíše). Pracovník pobočky toto s Vámi na místě v žádném případě řešit nemůže (nemůže rozebrat bankomat a začít prozkoumávat technické záznamy a stav stroje). Reklamaci lze sepsat po telefonu v řádu minut, určitě není nutné provolávat hodiny. Nicméně voláte-li více a častěji, doporučuji si sjednat neomezený tarif, který s trochou šikovného vyjednávání seženete i za 400 Kč.