Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #17453, Roční zúčtovaní daní

Jak uplatnit nezdanitelnou část základu daně při ročním zúčtování, když nemáte žádný příjem?

29.3.2022 Daně
Dobrý den, mám paní na rodičovské dovolené, celý rok 2021. Odevzdala žádost o roční zúčtování a vyplnila, že chce uplatnit nezdanitelnou část základu daně - životní pojištění. Za rok 2021 neměla u nás ani jinde žádný příjem. Má toto smysl, když nemá příjem, který by se jí snížil? Děkuji

Dobrý den,

v takovém případě roční zúčtování daní smysl nemá, neboť váš zaměstnanec neměl žádné zdanitelné příjmy (není jak vyčerpat daňové slevy). Doporučuji náš článek Jak vyplnit daňové přiznání